Startujemy z największym w Polsce programem Nauki Tenisa dla dzieci i młodzieży. Projekt wyjątkowy, którego częścią mogą też być Państwa dzieci.

ZGŁOSZENIE ONLINE !!

 

Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby zachęcić jeszcze więcej dzieci z Leszna i okolic do aktywności fizycznej! Z rozmów z wieloma rodzicami wiemy, że dziś, nie zawsze jest to łatwe zadanie. Sami też jesteśmy rodzicami. W związku z tym postawiliśmy sobie ambitny cel. Zorganizować wydarzenie, które da szansę KAŻDEMU dziecku na nieodpłatną naukę gry w tenisa (pod okiem naszych najlepszych trenerów).

Klub Tenisowy Sporting wdraża program szkolenia dla dzieci klas 1-3, które swym zasięgiem obejmie wszystkie szkoły podstawowe w Lesznie. Planujemy przeprowadzić wstępną naukę tenisa dla ponad 1000 dzieci naszego miasta. Przez pełny miesiąc udostępnimy nieodpłatnie wszystkie korty tenisowe dla naszych dzieci. Trenerzy nieodpłatnie będą nauczać podstaw tenisa, zasady uderzeń, liczenia punktów, zachowania na korcie i innych tajników tej dyscypliny sportowej. Chcemy w ten sposób zaszczepić wśród dzieci i ich rodziców miłość do tenisa i wierzymy, że odkryjemy w ten sposób wiele tenisowych talentów w naszym mieście. Dla najlepszej grupy dzieci nasza akademia przygotuje bezpłatny roczny udział w Akademii, pod patronatem PZT. Już teraz przeprowadzamy rozmowy z potencjalnymi sponsorami na temat wsparcia w rozwoju karier naszych przyszłych mistrzów rakiety. Chcemy stworzyć jeden z najbardziej prężnych ośrodków w kraju.

projekt 1000 dzieci

Do naszego zespołu trenerów dołączył Adrian Adamski – trener z wieloletnim doświadczeniem, trenujący między innymi w USA, Francji i Niemczech a obecnie prowadzący zajęcia tenisowe w Akademii Angeliki Kerber w Puszczykowie (światowej sławy tenisistka z Niemiec). Doskonałe wyniki osiąga nasz bazowy trener z licencją PZT Sebastian Adamczewski, który na co dzień trenuje w naszej akademii ponad 100 dzieci! Nasz zespół trenerski będzie wspierał trener koordynator, Robert Grzybek, który doświadczenie trenerskie zdobywał w Niemczech i Hiszpanii. Na jego zaproszenie przyjedzie do naszego miasta coach Salvador Sosa (trener takich gwiazd tenisa jak: Djokovic, Wawrinka, Ljubicic, Fognini).

Ten zespół jest gwarancją dynamicznego rozwoju tenisa w Lesznie nie tylko wśród najmłodszych, ale też wśród młodzieży i dorosłych.

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ TENISA OD NAJMŁODSZYCH LAT ?

Zdrowy zrównoważony ruch wspaniale wpłynie na rozwój dziecka w każdym aspekcie.

ROZWÓJ FIZYCZNY:

-Poprawa koordynacji ruchowej
- Zwiększenie siły i ogólnej sprawności
- Lepsze dotlenienie rozwijających się narządów (serce, płuca, mózg itd.)
- Mineralizacja kości-są mocniejsze i lepiej się budują
- Kształtowanie pamięci i uwagi, przez co szybsze przyswajanie wiedzy
- Hartowanie organizmu czyli mniejsza podatność na choroby

ROZWÓJ EMOCJONALNY:

- Poznawanie samego siebie, własnego ciała i własnych możliwości
- Znaczna poprawa pewności siebie, zwiększenie własnej wartości
- Rozwój charakteru i osobowości
- Zaangażowanie w cudowną pasję, jaką jest tenis.

ROZWÓJ SPOŁECZNY:

- Rozwój samodzielności dziecka
- Nauka zachowań prospołecznych (przestrzeganie zasad i norm)
- Zdobywanie społecznych doświadczeń podczas rywalizacji z innymi

Nasza Akademia to nie tylko treningi ale i ogrom atrakcji oraz świetnej zabawy. Jako Klub Sportowy Sporting organizujemy obozy sportowe, półkolonie oraz turnieje dla najmłodszych, aby mogli zweryfikować swoje umiejętności w rozgrywkach.

To będzie największy i najważniejszy program nauki tenisa w Polsce, z którego dumne może być całe nasze miasto. Gorąco zachęcamy Państwa do zgłoszenia dziecka do tego projektu. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

ZGŁOŚ SWOJE DZIECKO ON-LINE !!

 

Zgłoszenia prosimy kierować do:
Sandra Anders
Telefon 725 477 604
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl