AMATORSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO TENISOWA WIOSNA 2016 za nami!

Była to pierwsza i na pewno nie ostatnia wspólna inicjatywa Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Leszna oraz Klubu Tenisowego Sporting, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna!

Wydarzenie odbywało się na kortach Klubu Tenisowego Sporting.

Idea TENISOWEJ WIOSNY powstała w ramach popularyzacji dyscypliny sportu, jaką jest tenis ziemny. Partnerstwo trzech instytucji przy realizacji pomysłu nie jest przypadkowe.
Wspólna, sportowa inicjatywa integruje lokalne środowisko biznesu oraz wspiera najmłodsze pokolenie w dążeniu do sukcesu.

Zmagania na korcie rozpoczęły dzieci podzielone na dwie kategorie wiekowe - starszych i młodszych. W grupie młodszej rywalizacja odbywała się na małym korcie, a klasyfikacja nie była prowadzona. W turnieju dla najmłodszych rywalizowali: Zosia Dworczak, Laura Barczyńska, Antosia i Lena Lasik, Marysia Woźniak, Julka Chmielewska, Albert Smoczyk oraz Ksawery Orcholski.

Starsza grupa grała systemem 'każdy z każdym' w super tie-breaku do 7 punktów. Najlepszą tenisistką okazała się Zosia Gmerek, drugie miejsce zajęła Oliwia Nowak, a na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Wojciechowska. Pozostali uczestnicy turnieju: Aleksandra Dobrowolska, Tomek Dworczak, Kacper Kaliński oraz Maurycy Sikora.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Wierzymy, że na kolejnych turniejach Was nie zabraknie i po raz kolejny staniecie do rywalizacji :)

Pokaz pirotechniczny podczas dekoracji najmłodszych uczestników zorganizowała firma ARTUS Artura Jęśkowiaka - dziękujemy za wsparcie!

O 14.00 mecz pokazowy rozegrali Leszek Janusz i Andrzej Woźniak. Kibice mogli oglądać tenis na najwyższym poziomie!

Równocześnie z meczem pokazowym rozpoczął się turniej dla dorosłych na poziomie początkującym. Rywalizowało 9 uczestników - 3 kobiety oraz 6 mężczyzn! Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy, rozgrywając mecze 'każdy z każdym'. Po 2 najlepszych zawodników/zawodniczek awansowało do półfinały, gdzie toczyli walkę o wielki finał!

Półfinały:
Paweł Barczyński – Hugo Chróst 6-3
Moniak Piskorek – Rafał Giera 6-2

Mecz o 3 miejsce:
Hugo Chróst – Rafał Giera 6-4

Wielki Finał:
Monika Piskorek – Paweł Barczynski 6-2

Nie spodziewałam się takiego wyniku, ale bardzo się cieszę. W tenisa gram od 4 roku życia. Trenować trzeba cały czas, gdyż żadne zwycięstwo nie przychodzi łatwo - podsumowało zwyciężczyni Turnieju, Monika Piskorek. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

W turnieju dla zaawansowanych najlepsi w swoich grupach okazali się Radek Grobelski oraz Marcin Rokosz, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Skład półfinałów uzupełnili Maksym Chróst oraz Jędrzej Myszkowski. Do finałowego pojedynku pewnie awansowali Rokosz oraz Grobelski, a w finale również przekonujące zwycięstwo odniósł Radek Grobelski. W meczu o trzecie miejsce Maksym Chróst pokonał Jędrzeja Myszkowskiego. Udział w turnieju wzięli także Franciszek Tomczak, Jarosław Smoczyk, Paweł Rychlik oraz Łukasz Świątek.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzyliśmy niesamowite wydarzenie, które przyniosło wiele pozytywnych emocji! NA PEWNO NA TYM NIE POPRZESTANIEMY :)

IMG 4000IMG 4648

IMG 4657IMG 4670IMG 4683IMG 4766IMG 4770IMG 4784

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl