Natalia Bondarenko z dniem 1 XII 2019 podpisała umowę o współpracy z Klubem Tenisowym Sporting. Pani Bondarenko, to wybitna trenerka tenisa ziemnego. Wychowała i wytrenowała 3 córki , Walerię, Alonę oraz Katerynę.

Kateryna wraz z Aloną wygrały turniej Wielkoszlemowy Australia Open w 2008 roku, jeden z 4 największych turniejów na świecie. Kateryna podobnie jak Agnieszka Radwańska wygrała także Wimbledon juniorów w roku 2004. Razem zarobiły ponad 7 mln $ w swojej karierze, pokonywały rywalki z pierwszej dziesiątki na świecie! Natalia Bondarenko za zasługi dla rozwoju tenisa została odznaczona tytułem Trener Masters na Ukrainie.

Natasza oprócz 3 dorosłych córek jest też mamą Griszy i Pauliny, dwojga 9 latków, którzy będą reprezentować Leszno i Klub Tenisowy Sporting już od 1 stycznia 2020 roku. Oboje reprezentują już teraz światowy poziom ( Grisza 5 miejsce a Paulina 2 na świecie) a w Polsce nie maja sobie równych w swojej grupie wiekowej i startują w kategorii dzieci do lat 12, gdzie także zajmują czołowe miejsca.

Natalia wraz z mężem Wiktorem i dziećmi przybyli do Leszna na nasze zaproszenie. Są bardzo zadowoleni z warunków jakie zapewnia im Klub Sporting oraz możliwości realizowania swojej pasji w naszym mieście. Projekt „1000 dzieci gra w tenisa” jest unikalnym projektem nie tylko w naszym kraju, ale też tej części Europy. Stwarza szerokie perspektywy rozwoju tenisa na najwyższym poziomie i ten właśnie fakt przyciągnął panią Natalię i jej męża do Leszna. Zamieszkali tu i będą trenować dzieci z naszej akademii a także dorosłych. W naszym klubie będą rozwijać swoją karierę Grisza oraz Paulina a zamiarem pani Bondarenko jest wytrenować je na poziomie czołówki światowej, podobnie też jak inne dzieci z naszej akademii, które zapragną pójść śladami Agnieszki Radwańskiej czy też Huberta Hurkacza.

Akcja „1000 dzieci gra w tenisa” rozwija się dynamicznie. Już ponad 500 dzieci wzięło w nim udział i były z tego udziału bardzo zadowolone same dzieci jak również ich rodzice. Równolegle prowadzimy obecnie akcję „1000 rodziców gra w tenisa” , w której to akcji zapraszamy teraz rodziców na bezpłatną lekcję tenisa, by pokazać im, że nie tylko dzieci mogą mieć frajdę z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, ale też i dorośli. Naszą intencją jest, by w Lesznie w perspektywie 3-4 lat 1000 dzieci i dorosłych na stałe oddało się pasji gry w tenisa i by Leszno stało się ważnym ośrodkiem tenisowym w naszym kraju.

 

 

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl