Akademia Tenisa to zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Program Akademii obejmuje naukę gry w tenisa ziemnego od podstaw oraz dalsze doskonalenie umiejętności techniczno – taktycznych. Celem Akademii Tenisa jest ponadto rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań sportowych wśród najmłodszych oraz dbałość o wszechstronny rozwój sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.

Jak uczymy?

Najprostszym sposobem rozpoczęcia przez dzieci nauki gry w tenisa ziemnego jest mini tenis.
Jest to trening taktyczny przez zabawę, który jest początkiem właściwego przygotowania technicznego i fizycznego młodych adeptów tenisa. Poprzez dopasowanie wymiarów kortu, rakiet tenisowych oraz piłek do wieku i potrzeb indywidualnych dzieci umożliwia się najmłodszym szybkie i przyjemne opanowanie podstaw tenisa.

Gry i zabawy na korcie umożliwiają:

  • kształtowanie i rozwój koordynacji ruchowej, zwinności, zręczności
  • naukę poruszania się po korcie
  • naukę podstawowych uderzeń po koźle (forhend, bekhend)
  • naukę podstawowych uderzeń z powietrza (wolej, serwis, smecz)

Realizujemy program Tenis 10

Realizujemy program Tenis 10 opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci Tennis10.
Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci.

Poziom niebieski:
Początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony:
Do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń). Wykonywanie ćwiczeń zarówno prawą, jak i lewą ręką.

Poziom pomarańczowy:
Do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.  Jest to poziom, na którym rozpoczyna się kształtowanie docelowej (ostatecznej) techniki uderzeń.

Poziom zielony:
Do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty:
Powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.

Akademia Tenisa Sporting ogłasza nabory dla dzieci i młodzieży!

Dołącz do ponad 200 zadowolonych dzieci i zostań członkiem Akademii !!

TWORZYMY NAJWIĘKSZĄ AKADEMIĘ TENISA W REGIONIE !!

Prowadzimy nabór dla 5 kategorii wiekowych:

  • kategoria niebieska - dzieci od 4-5 lat
  • kategoria czerwona - dzieci od 6-8 lat
  • kategoria pomarańczowa - dzieci w wieku 9 lat
  • kategoria zielona - dzieci w wieku 10 lat
  • kategoria żółta - dzieci i młodzież od 11 roku życia

ZAJĘCIA TENISA JUŻ OD 119 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE !!

Liczba miejsc w poszczególnych kategoriach jest ograniczona !!

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl