Startujemy z największym w Polsce programem Nauki Tenisa dla dzieci i młodzieży. Projekt wyjątkowy, którego częścią mogą też być Państwa dzieci.

ZGŁOSZENIE ONLINE !!

 

Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby zachęcić jeszcze więcej dzieci z Leszna i okolic do aktywności fizycznej! Z rozmów z wieloma rodzicami wiemy, że dziś, nie zawsze jest to łatwe zadanie. Sami też jesteśmy rodzicami. W związku z tym postawiliśmy sobie ambitny cel. Zorganizować wydarzenie, które da szansę KAŻDEMU dziecku na nieodpłatną naukę gry w tenisa (pod okiem naszych najlepszych trenerów).

Klub Tenisowy Sporting wdraża program szkolenia dla dzieci pracowników firm Werner Kenkel, oraz Viacon, który swym zasięgiem obejmie wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat. Planujemy przeprowadzić wstępną naukę tenisa dla ponad 1000 dzieci naszego miasta. W ramach współpracy między naszym Klubem Tenisowym Sporting a firmami Werner Kenkel oraz Viacon, udostępnimy nieodpłatnie wszystkie korty tenisowe dla Państwa dzieci. Trenerzy nieodpłatnie będą nauczać podstaw tenisa, zasady uderzeń, liczenia punktów, zachowania na korcie. Chcemy w ten sposób zaszczepić wśród dzieci i ich rodziców miłość do tenisa i wierzymy, że odkryjemy w ten sposób wiele tenisowych talentów w naszym mieście.

 

projekt 1000 dzieci

Do naszego zespołu trenerów dołączył Adrian Adamski – trener z wieloletnim doświadczeniem, trenujący między innymi w USA, Francji i Niemczech a obecnie prowadzący zajęcia tenisowe w Akademii Angeliki Kerber w Puszczykowie (światowej sławy tenisistka z Niemiec). Doskonałe wyniki osiąga nasz bazowy trener z licencją PZT Sebastian Adamczewski, który na co dzień trenuje w naszej akademii ponad 100 dzieci! Nasz zespół trenerski będzie wspierał trener koordynator, Robert Grzybek, który doświadczenie trenerskie zdobywał w Niemczech i Hiszpanii. Na jego zaproszenie przyjedzie do naszego miasta coach Salvador Sosa (trener takich gwiazd tenisa jak: Djokovic, Wawrinka, Ljubicic, Fognini).

Ten zespół jest gwarancją dynamicznego rozwoju tenisa w Lesznie nie tylko wśród najmłodszych, ale też wśród młodzieży i dorosłych.

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ TENISA OD NAJMŁODSZYCH LAT ?

Zdrowy zrównoważony ruch wspaniale wpłynie na rozwój dziecka w każdym aspekcie.

ROZWÓJ FIZYCZNY:

-Poprawa koordynacji ruchowej
- Zwiększenie siły i ogólnej sprawności
- Lepsze dotlenienie rozwijających się narządów (serce, płuca, mózg itd.)
- Mineralizacja kości-są mocniejsze i lepiej się budują
- Kształtowanie pamięci i uwagi, przez co szybsze przyswajanie wiedzy
- Hartowanie organizmu czyli mniejsza podatność na choroby

ROZWÓJ EMOCJONALNY:

- Poznawanie samego siebie, własnego ciała i własnych możliwości
- Znaczna poprawa pewności siebie, zwiększenie własnej wartości
- Rozwój charakteru i osobowości
- Zaangażowanie w cudowną pasję, jaką jest tenis.

ROZWÓJ SPOŁECZNY:

- Rozwój samodzielności dziecka
- Nauka zachowań prospołecznych (przestrzeganie zasad i norm)
- Zdobywanie społecznych doświadczeń podczas rywalizacji z innymi

Nasza Akademia to nie tylko treningi ale i ogrom atrakcji oraz świetnej zabawy. Jako Klub Sportowy Sporting organizujemy obozy sportowe, półkolonie oraz turnieje dla najmłodszych, aby mogli zweryfikować swoje umiejętności w rozgrywkach.

To będzie największy i najważniejszy program nauki tenisa w Polsce, z którego dumne może być całe nasze miasto. Gorąco zachęcamy Państwa do zgłoszenia dziecka do tego projektu. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

ZGŁOŚ SWOJE DZIECKO ON-LINE !!

 

Zgłoszenia prosimy kierować do:
Sandra Anders
Telefon 725 477 604
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl