27.09.2017

W minioną niedzielę na kortach SINET Klub Legnica odbył się Turniej Masters w kategorii TENIS10, wieńczący cykl 4 Turniejów "Kubot Kids Cup" rozgrywanych na przestrzeni od maja do września. Wzięła w nim udział nasza zawodniczka Michalina Mrozkowiak, która jako rezerwowa w ostatniej chwili wskoczyła do najlepszej kwalifikowanej ósemki z całego cyklu.

 W kategorii pomarańczowej, w której startowała, w całej stawce zagrały tylko dwie dziewczynki: Michalina oraz Ola Janiszewska z AWF Wrocław. Dzieci rozlosowano do dwóch 4-osobowych grup, z których do półfinałów awansowały po 2 osoby. Mecze rozgrywano w systemie jednosetowym od stanu 2-2. 

Michalina trafiła do „grupy śmierci” z Olą Janiszewską – liderką cyklu, Mateuszem Więcławkiem – nr 3  cyklu i Antkiem Gajewskim nr 5.

W tak doborowym towarzystwie Michasia spisała się rewelacyjnie. Grała ambitnie i walczyła dzielnie o każdy punkt z dużo bardziej doświadczonymi i ogranymi w różnych turniejach rówieśnikami.

Pierwszy mecz w grupie z Antkiem Gajewskim rozpoczęła z ogromnym animuszem przełamując serwis kolegi i wychodząc na prowadzenie 3-2. W kolejnym gemie Antek zrewanżował się tym samym, doprowadzając do remisu w meczu. Kolejne gemy to zacięta walka i wynik 4-4. Końcówka meczu to niesamowita koncentracja Michasi, która rozprawiła się z Antkiem wygrywając dwa kolejne gemy do zera, ustalając wynik meczu na 6-4, czym sprawiła ogromną niespodziankę obecnym na turnieju rodzicom i samej sobie.

Kolejny mecz w grupie to trudna przeprawa z Mateuszem Więcławkiem. Nr 3 cyklu objął prowadzenie od początku meczu, zyskując przewagę dwóch gemów, którego nie oddał do końca. Michasia walczyła z całych sił i doprowadziła do stanu 4-5, lecz kolejny gem należał już do Mateusza. Jak się później okazało był to mecz, który zadecydował o awansie do półfinałów.

Ostatni mecz rozegrała z najlepszą zawodniczką całego cyklu, Olą. Wynik 2-6 nie oddaje jednak walki jaką stoczyły dziewczyny, choćby na początku spotkania. W pierwszym gemie Michasia prowadziła już 40-15 jednak górę wzięło doświadczenie koleżanki i to ona wyszła na prowadzenie. W kolejnym gemie ogromny pech Michaliny, przy stanie 30-40 mając break-pointa, przeciwniczka trafia w taśmę, a piłka ostatecznie ześlizguje się na stronę Michasi. Kolejny raz nie udało się wygrać gema i mamy wynik 2-4. Mimo ambitnej gry w kolejnych odsłonach, górą była Ola, która w fazie grupowej straciła tylko jednego gema.

Ostatecznie Michalina zajęła w Turnieju 5 miejsce!!!.

Gratulacje Dla Michaliny :)  Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

 

 

Klub Tenisowy Sporting
Leszno, ul. 17 Stycznia 68
tel. 513 534 711, tel. 600 489 099
mail: tenis@sporting.com.pl